My Name Is Khan

Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indirBenim Adım Khan (My Name Is Khan) – 2010 Hint

Film Hakkında
Tür : Dram, Romantik
Senaryo : Shibani Bathija, Shibani Bathija
Yönetmen : Karan Johar
Oyuncular : Shah Rukh Khan, Kajol, Sheetal MenonKonusu
Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika’ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira’nın oğlu raşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan’i terk eder. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, adının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: “Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim.”

… Bence
Tek bir cümle “Yok böyle bir film” ile tanımlamak isterdim. Harika, süper, çok güzel gibi bir çok kelimleyi sıralasam yeterli olmaz çünkü.. İzlemediğim ayların pişmanlığını çekerken burdan filmi izleyip de tavsiye etmeyen tüm arkadaşlarıma da kucak dolusu sitemlerimi gönderiyorum. Mutlaka izlenmesi gerekir diye düşünerek de hiç adetim olmayan birşey olan film tanıtımı yapıyorum bloğumda.  Normal bir insanın yapmaya cesaret edemeğini şeyleri bir otizm hastası büyük çabalar sarfederek nasıl başarır.? Böyle bir sevgi gerçekten var mıdır.? 11 Eylül saldırıları nelere sebep oldu ve Khan sayesinde yanlış algılar nasıl kırıldı? Tüm bu sorularınız cevabını bulurken şaşkınlık ve gözyaşları içerisinde izleyeceğiniz bir film. Şiddetle tavsiye etmek ne demek bilmiyorum ama izleyenlerin pişman olmayacağına eminim.
Filmden Görüntüler
Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indir
Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indir
Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indir
Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indir
Benim Adım Khan - 2010 Türkçe Dublaj BRRip Teklink indir

6 responses

  1. merhaba;
    iyi olmanızı temenni ederek yazıyorum, henüz keşfettiğim sitenizde gezinirken çok etkilendiğim bu filmin tanıtımını görünce yazasım geldi, kesinlikle tavsiyenize katılıyorum, 11 eylül olaylarından sonra yaşananlar elbette başka filmlere de konu olmuştur ancak filmin başrol oyuncusunun bir otizmli olması, pencerenin onun dünyasından açılıyor olması beni acaip heyecanlandırdı. ben zihinsel engelliler öğretmeniyim ve otizmli öğrenciler ve velileriyle kardeşleriyle muhatabım, filmde başrol oyuncusu khan ve annesi ile ilişkileri, khan ve kardeşi ile ilişkileri, khan’ın annesi ve otizmli olmayan oğluyla ilişkisi çok gerçekci işlenmiş. uzatmayayım çok etkilendim filmden ve nacizhane haklılığınızı pekiştirmek adına yazmak istedim. sağlıcakla efendim

  2. Merhaba,
    Hoşgeldiniz.. Renk kattınız bloğuma.. Hamdolsun iyiyiz.. Siz de öylesinizdir inşallah.. =)) Düşündükçe hala yüreğimin sızladığı film hakkındaki yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim..

    Baki dua ve muhabbetlerimle.. Her zaman bekleriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s